Kontaktujte nás
SMM Elektro, spol. s r.o

chráněná dílna, výroba a služby

Cejl 58 / 72

602 00 BRNO 2 - Zábrdovice (mapa)

Tel.: +420 461 357 011

E-mail: info@smmelektro.cz

Historie

SMM Elektro, spol. s r.o. vznikla dne 28. dubna 2008 koupí společnosti TTC Esox Brno, spol. s r.o. V počátku se firma zabývala především prodejem a instalací elektrických přístrojů v oblasti nn, dodávkami elektro zařízení do výrobních závodů v oblasti strojírenství a těžebního průmyslu, zejména elektropohony, jejich regulace a příslušenství. Později se firma začala zabývat výrobní činností a to montážními pracemi zejména pro automobilový a elektrotechnický průmysl. Zde vznikl potenciál vhodné práce pro občany se zdravotním postižením a SMM Elektro začala na počátku II. kvartálu roku 2010 zřizovat chráněné dílny pro zdravotně znevýhodněné občany. V roce 2014 došlo k otevření provozoven v Hradčovicích a v Jaroměři.

 

Postupně vznikly chráněné dílny v provozech SVITAVY (40 zaměstnanců), BŘECLAV (26 zaměstnanců), LANŠKROUN ( 9 zaměstnanců) a BRNO (7 zaměstnanců)

Výroba se začala, kromě zaměření na automobilový a elektrotechnický průmysl, později zaměřovat také na strojírenství a to nejvíce v oblasti balení. Balení se postupně rozšířilo i o dodávky pro zákazníky z průmyslu papírenského, farmacie a potravinářského průmyslu. Současně se rozšířila činnost firmy také v oblasti služeb a to především jako úklidová služba, strážní služba a také správa nemovitostí spolu s  odečty a rozúčtováním energií. V srpnu rok 2011 se firma výrazně rozšířila koupí části podniku již dříve spolupracující firmy O.S. FORTE, družstvo a celkový počet zaměstnanců dosáhl počtu 200 pracovníků.

 

Jedním z hlavních cílů firmy se stalo vytváření pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením v rámci chráněných dílen. Jejich integrace a celková podpora těchto osob v pracovním procesu. SMM Elektro dbá při vytváření nově vzniklých pracovních míst na jejich celkovou stabilitu a možný další rozvoj při rozšiřování výrobních činností. Proto se zakázková činnost zaměřila výrobně na dlouhodobé projekty, hlavně z okruhu výroby pro renomované firmy z oblasti automobilového, strojírenského elektrotechnického průmyslu a dodavatelů energií (výroba pro fy ABB, Schneider - Electric, GUMOTEX, INA, VALOSUN, Brněnské papírny (KRPA), KOH-I-NOOR PONAS,TOS Svitavy, Kellner & Kunz AG, člen skupiny reca (Rakousko), RWE.

Aktuality
Z našeho e-shopu